נדל"ן ברצלונה - AK-BCN

רכישת דירה בספרד – התהליך בקווים כלליים

כמו באוכל, גם בנדל"ן, לכל מדינה יש את הדרך הייחודית שלה. בספרד הדברים מתנהלים באופן די שונה מאשר בארץ והם מחייבים היכרות והבנה על מנת שהעסקה תתבצע באופן חלק ובטוח. הנה פירוט בקווים כלליים:

  • רזרבה – כשהקונה מעוניין לרכוש דירה הוא מתחיל בלבצע "הזמנה", תהליך שנקרא Reserva, במעמדו משולמים 1% ממחיר הדירה לסוכנות התיווך. בשלב זה יכול הקונה להציע הצעה בגובה המחיר המבוקש או להציע הצעה נמוכה מגובה המחיר המבוקש. 
  • אישור המוכר – אם הקונה הציע הצעה בגובה המחיר המבוקש, המוכר מחויב לקבל את ההצעה. אם הקונה הציע הצעה נמוכה מגובה המחיר המבוקש המוכר יכול לשקול את ההצעה ולהסכים או לסרב. אם הוא מקבל את הצעת הקונה ממשיכים הצדדים כפי שמפורט בהמשך. אם לא, הכסף ששולם בעת ה Reserva מוחזר לקונה.
  • בתקופה שלאחר הרזרבה, מתבצעת בדיקת נאותות של הנכס – Due Diligence שמטרתה להבטיח שאין חתולים בשק ושהנכס ראוי לרכישה. ישנם שני סוגים של בדיקת DD:
    • בדיקת DD משפטית – זוהי בדיקת חובה שנעשית באמצעות עורך דין, הבודק את הסטטוס המשפטי של הנכס ושל המוכר או של החברה המוכרת.
    • בדיקת DD טכנית – זוהי בדיקה שאינה בגדר חובה אך היא מומלצת מאוד בעיקר במקרים שבהם הנכס מיועד לשיפוץ. הבדיקה נעשית בידי ארכיטקט.
  • הסכם אראס – Contracto de Arras – זהו השלב הבא בתהליך. אראס הוא מעין זכרון דברים מחייב משפטית שנחתם בין הצדדים ושבמעמדו משולמים 10% ממחיר המכירה למוכר. בחוזה מוסכם על מחיר המכירה, על לוחות הזמנים, על אופני העברת התשלומים ועל תנאים נוספים ספציפיים. חתימה על מסמך האראס מחייבת את הקונה לקנות את הנכס או שהוא יאבד את דמי המקדמה, ומחייבת את המוכר למכור את הנכס או שהוא ייאלץ לשלם לקונה כפול מדמי המקדמה.
  • רכישת הנכס – מתבצעת על פי לוחות הזמנים שנקבעו באראס. העברת הבעלות מתבצעת אצל הנוטריון 
  • תשלום מיסי הרכישה – לרוב מטפל בכך עורך הדין של הקונה, אך ניתן גם לבצע את התשלומים אצל הנוטריון.

חברת AK-BCN מציעה שירות של ליווי אישי מא' – ת' לרכישת נכס בספרד כולל איתור הנכס המתאים, להשקעה או למגורים. לפרטים נוספים לחץ כאן.

תשתפו:

מאמרים נוספים

5 סיבות (לפחות) להשקיע בנדל"ן בספרד

1. מקלט הון בתקופה של חוסר יציבות פוליטית וכלכלית, בתקופה שבה האירו מתחזק והשקל, עתידו לא ברור, ספרד מהווה מקום יציב ובטוח להשקעה כספית. נדל"ן

כתבו עלינו בדה מרקר

אנחנו מסמיקים. דה-מרקר בחרו בנו להשתתף בפאנל המומחים של פברואר 2024, בתחום הנדל"ן כמובן. כנסו ללינק כדי להציץ בכתבה היפה שעשו לנו. יובל ואסף מספרים

שלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו לניוזלטר וקבלו חדשות ועדכונים על נכסים והזדמנויות חד פעמיות להשקעות בנדל"ן בברצלונה: