נדל"ן ברצלונה - AK-BCN

עלות המחיה בברצלונה נכון לשנת 2023

ברצלונה היא עיר תוססת עם תרבות והיסטוריה עשירה, המושכת אליה אנשים מכל רחבי העולם. עם זאת, כמו כל עיר גדולה, יוקר המחיה בברצלונה הוא גבוה בהשוואה לאזורים אחרים בספרד. במאמר זה, נסקור את יוקר המחיה בברצלונה, כולל דיור, תחבורה, חינוך, מזון והוצאות אחרות.

דיור

דיור היא אחת ההוצאות הגדולות בברצלונה. עלות השכרת דירה במרכז העיר יכולה לנוע בין כ-700 יורו ל-1,500 יורו לחודש, תלוי בגודל ובמיקום הדירה. מחוץ למרכז העיר, המחירים יכולים להיות מעט נמוכים יותר, ונעים בין כ-550 אירו ל-1,000 אירו לחודש. בנוסף, חשוב לציין ששוק הדיור בברצלונה הוא מאוד תחרותי, כאשר דירות רבות מושכרות תוך שעות ספורות ממועד ההרשמה.

תחבורה

לברצלונה יש מערכת תחבורה ציבורית טובה, הכוללת אוטובוסים, מטרו ורכבות. עלות כרטיס בודד למטרו או לאוטובוס היא 2.40 אירו, בעוד שכרטיס לעשר נסיעות עולה 11.90 אירו. כרטיסים חודשיים לנסיעה בלתי מוגבלת בתחבורה ציבורית עולים 40 אירו וניתנים רק לתושבי ברצלונה. מוניות הן אופציית תחבורה נוחה כאשר העלות הממוצעת של נסיעה של 5 ק"מ נעה בסביבות 9 אירו. אפניים הן דרך התניידות מאוד נוחה בברצלונה. יש בעיר מערך של אפניים שיתופיות ותמורת תשלום מנוי שנתי נמוך למדי ניתן לרכב במשך חצי שעה ראשונה בחינם.

חינוך

בית ספר לגיל הרך ובית ספר יסודי: בתי ספר ציבוריים אינם כרוכים בתשלום עבור תושבי ספרד ואזרחי האיחוד האירופי. בתי ספר פרטיים יכולים לנוע בין 3000 ל-12000 יורו לשנה, תלוי במוסד.
בית ספר תיכון: בתי ספר ציבוריים הם גם ללא תשלום עבור תושבי ספרד והאיחוד האירופי. בתי ספר פרטיים יכולים לנוע בין 4000 ל-15000 יורו לשנה, תלוי במוסד.
השכלה גבוהה: אוניברסיטאות ציבוריות בספרד גובות שכר לימוד נמוך יחסית למדינות אחרות, עם עלות ממוצעת של בסביבות 1000 אירו לשנה עבור תוכניות לתואר ראשון. אוניברסיטאות פרטיות יכולות להיות יקרות משמעותית, עם שכר לימוד שנעים בין 5000 ל-15000 יורו לשנה.

מזון

ברצלונה ידועה באוכל הטעים שלה, עם מגוון רחב של אפשרויות, ממנות ספרדיות מסורתיות ועד למסעדות המגישות מטעמים מהמטבח הבינלאומי. ארוחה בת שלוש מנות לשניים במסעדה בינונית עולה בסביבות 50 אירו. עם זאת, ישנן גם אפשרויות רבות במחירים זולים, כמו טאפאס ברים ושוקי אוכל, בהם ניתן ליהנות מאוכל טעים בעלות נמוכה יותר של מספר יורואים בודדים למנה. בירה עולה בין 2-5 יורו בבר או במסעדה ובין 0.5-2 יורו במכולת ובקבוק מים מינרליים של ליטר וחצי עולה 80 סנט.

הוצאות אחרות

יש גם הוצאות אחרות שיש לקחת בחשבון כשגרים בברצלונה, כגון חשבונות, אינטרנט ושירותי בריאות. עלות החשבונות (מים, גז וחשמל) עבור דירה בגודל ממוצע יכולה לנוע בין 80 ל-150 יורו לחודש. תוכניות אינטרנט וטלפון יכולות לעלות בסביבות 30-50 אירו לחודש, תלוי בספק ובתוכנית. שירותי הבריאות מסופקים על ידי המערכת הציבורית, והתשלום הוא מאוד נמוך אך הרבה אנשים מוסיפים ביטוחים פרטיים שמחירם משתנה בהתאם לגיל, למצב הרפואי ורמת הכיסוי.

לסיכום

לפי האתר numbeo (https://www.numbeo.com/cost-of-living/in/Barcelona) נכון לאפריל 2023:

  • משפחה בת 4 נפשות מוציאה כ 2635.7 אירו בחודש ללא שכר דירה
  • אדם יחיד מוציא כ 756.8 אירו לחודש ללא שכר דירה

ובהשוואה לתל אביב: 

  • המחיר לצרכן בברצלונה נמוך ב 25.2% מאשר בתל אביב (ללא שכר דירה)
  • המחיר לצרכן כולל שכר דירה נמוך ב 27% מאשר בתל אביב
  • מחירי השכירות בברצלונה נמוכים ב 30.4% מאשר בתל אביב
  • מחירי מסעדות בברצלונה נמוכים ב 33.9% מאשר בתל אביב
  • מחירי המכולת בברצלונה נמוכים ב 30.6% מאשר בתל אביב
  • כוח הקניה המקומי בברצלונה נמוך ב 14.2% מאשר בתל אביב 

בסך הכל, יוקר המחיה בברצלונה הוא סביר, ואף זול באופן ניכר ביחס לערים אחרות כמו תל אביב, אולם ביחס לשאר חלקי ספרד, ברצלונה נחשבת יקרה יותר, בפרט הדיור שנחשב לגבוה במיוחד ביחס לאזורים אחרים בספרד. 

תשתפו:

מאמרים נוספים

5 סיבות (לפחות) להשקיע בנדל"ן בספרד

1. מקלט הון בתקופה של חוסר יציבות פוליטית וכלכלית, בתקופה שבה האירו מתחזק והשקל, עתידו לא ברור, ספרד מהווה מקום יציב ובטוח להשקעה כספית. נדל"ן

כתבו עלינו בדה מרקר

אנחנו מסמיקים. דה-מרקר בחרו בנו להשתתף בפאנל המומחים של פברואר 2024, בתחום הנדל"ן כמובן. כנסו ללינק כדי להציץ בכתבה היפה שעשו לנו. יובל ואסף מספרים

שלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו לניוזלטר וקבלו חדשות ועדכונים על נכסים והזדמנויות חד פעמיות להשקעות בנדל"ן בברצלונה: