נדל"ן ברצלונה - AK-BCN

משכנתא בספרד 

משכנתא בספרד 

לפי מחקרים עדכניים, ל 76% מתושבי ספרד יש דירה בבעלותם (לעומת ממוצע של 60% במדינות ה OECD). למרות זאת, ספרד פתוחה למשקיעים זרים ואין צורך להיות אזרח ספרד כדי לרכוש נכס או לקבל משכנתא מבנק ספרדי. יחד עם זאת, תנאי המשכנתא וגובה המימון שתוכלו לקבל מהבנקים משתנים לפי סטטוס התושבות/אזרחות.

משכנתא לתושבים זרים

כאמור, אין צורך להיות תושב או אזרח ספרד כדי לקבל משכנתא, אבל יש צורך להנפיק תעודת תושב זר שנקראת NIE – Número de Identificación de Extranjeros. זהו למעשה מספר זהות לצורכי מס לתושבים זרים. 

קבלת משכנתא מבנק ספרדי לתושבים זרים נחשבת קלה יחסית וניתן לקבל מימון של עד 70% ממחיר הנכס. הריבית המוצעת לתושבים זרים היא קבועה ועומדת בימים אלו (אפריל 2024) על סביבות ה-3% (לא צמודה). תקופת ההחזר עומדת על לא יותר מ 25 שנה, או עד גיל 70 במידה ולוקח המשכנתא גילו יותר מ-45. 

הוצאות נוספות על קבלת משכנתא

  • בעת קבלת משכנתא בספרד יש לשלם על שמאי, סכום שנע סביב ה-350-500 אירו.
  • הוצאות על תרגומי מסמכים.
  • עשויות להיות הוצאות נוספות, אך אלו משתנות מבנק לבנק ומתקופה לתקופה ויש לבדוק עם הבנק המלווה.

ריביות

הריביות המוצעות על ידי הבנקים בתקופה זו (אפריל 2024) הן קבועות ונעות בין 2.5%-4% ללא הצמדה.

מה צריך לעשות כדי לקבל משכנתא?

  1. להנפיק NIE – בשגרירות ספרד בישראל, תהליך שלוקח פחות מחודש
  2. לפתוח חשבון בנק בספרד (עדיין לא ניתן לעשות את זה אונליין, יש צורך להגיע לספרד על מנת לעשות זאת)
  3. להראות מסמכים רלוונטיים מתורגמים לספרדית (הוכחת אי תושבות, הצהרות על הון מהבנק, חוזה עבודה או שומות מס הכנסה, חוזה הרכישה וכו')

ברוקר משכנתאות

חשוב לציין שתנאי קבלת המשכנתא עשויים להשתנות מעת לעת ובין הבנקים השונים ומומלץ לבדוק ולהשוות מספר אפשרויות. 

ברוקר משכנתאות, כמו בארץ, מסתובב בין הבנקים השונים ומטרתו למצוא עבורכם את ה"דיל" הטוב ביותר בהתחשב בסכום המשכנתא הרצוי ותקופת ההחזר. עמלת ברוקר משתנה על פי גובה המשכנתא, הסכום יכול לנוע סביב ה 4% מגובה המשכנתא, או 4000 אירו מינימום. הסכום הוא גבוה אך במקרים רבים עשוי לחסוך הרבה.  

במידת הצורך, נוכל להמליץ על ברוקר לקבלת משכנתאות שיוכל לסייע במציאת משכנתא טובה או לחילופין להמליץ לכם על בנק שאנחנו אוהבים, ואם תרכשו דירה באמצעות השירות שלנו Personal shopper, נלווה אתכם יד ביד גם לבנק עד שתקבלו את המימון המתאים.  

משכנתא לתושבי ספרד

תושב ספרד, או מי שיש לו NIE ירוק, כלומר כרטיס תושב Certificado de Registro de Ciudadano de la Unión – ומרכז חיי המס שלו בספרד, זכאי למימון של עד 80% מגובה הנכס לתקופת החזר של עד 30 שנה (תקופת החזר זו ניתנת עד גיל 45). 

הממשלה הספרדית תומכת באפשרות שלכל אזרח תהיה דירה ולכן המדיניות היא של מתן מימון ככל שניתן. 

תשתפו:

מאמרים נוספים

5 סיבות (לפחות) להשקיע בנדל"ן בספרד

1. מקלט הון בתקופה של חוסר יציבות פוליטית וכלכלית, בתקופה שבה האירו מתחזק והשקל, עתידו לא ברור, ספרד מהווה מקום יציב ובטוח להשקעה כספית. נדל"ן

כתבו עלינו בדה מרקר

אנחנו מסמיקים. דה-מרקר בחרו בנו להשתתף בפאנל המומחים של פברואר 2024, בתחום הנדל"ן כמובן. כנסו ללינק כדי להציץ בכתבה היפה שעשו לנו. יובל ואסף מספרים

שלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו לניוזלטר וקבלו חדשות ועדכונים על נכסים והזדמנויות חד פעמיות להשקעות בנדל"ן בברצלונה: