נדל"ן ברצלונה - AK-BCN

הכירו את השכונות של ברצלונה – סאנט מארטי – פובלה נו (PobleNou)

מחפשים לגור בברצלונה? להיות פה סמסטר? רילוקיישן? מחפשים לרכוש נכס בברצלונה ולא יודעים איפה כדאי לכם להתמקד? לפני שצוללים לתוך שווקי הנדל"ן חשוב להכיר את המאפיינים הייחודיים של כל שכונה. ישבנו והכנו לכם סדרת מאמרים על השכונות של ברצלונה. לגבי כל שכונה נספר לכם מה היא מציעה, למי היא מתאימה, ולמה לרכוש בה נכס ובאיזה תנאים. מדריך מקיף זה, שנפרסם בחלקים, נועד לספק לקונים פוטנציאליים, לשוכרי דירות ולמשקיעי נדל"ן תובנות חשובות, ולעזור לכם לקבל החלטה מושכלת בעת רכישת נכס החלומות שלכם.


זהו המאמר הרביעי בסדרת המאמרים "הכירו את השכונות של ברצלונה". המאמר הקודם עסק ברובע אישמפלה המבוקש. במאמר הזה נספר לכם על שכונה חשובה בתוך מחוז סאנט מארטי (Sant Marti) שאתם לחלוטין צריכים להכיר: פובלה נו  (PobleNou).

רובע סאנט מארטי

רובע סאנט מארטי
רובע סאנט מארטי ובתוכו השכונות פובלה נו ווילה אולימפיקה

להזכירכם, העיר ברצלונה מחולקת לרבעים, ובכל רובע ישנן שכונות. פובלה נו ווילה אולימפיקה הן שתי השכונות הכי מבוקשות באחד הרבעים הגדולים בברצלונה שנקרא סנט-מארטי. רובע זה שוכן לצפונה של מרכז העיר ולצד חופי הים. ישנן שכונות נוספות בסאנט מארטי אך לא נדון בהן במאמר זה. מידע נוסף על הרובע כולו תוכלו למצוא באתר העירייה פה. 

פובלה נו

פובלה נו היא שכונה עירונית משגשגת ומתפתחת, עם תכניות פיתוח עירוניות עכשוויות מעניינות. זוהי שכונה ייחודית למדי עם אופי עירוני אחר משאר האזורים של ברצלונה. פובלה נו הוקמה בתקופה התעשייתית ולכן מודרנית יותר מבחינה אדריכלית. אזורי המגורים בה שלובים באזורים תעשייתיים לשעבר, שחלקם הוסבו למגורים ייחודיים. בנוסף, המיקום שלה – לצד חופי הים הפחות מתויירים והיותר יפים של ברצלונה, קרובה למרכז העיר אך מספיק רחוקה כדי להימלט מהעומס התיירותי, הופכים את פובלה לנו לאחת השכונות המבוקשות של ברצלונה. היא מעניינת מאוד מבחינה נדל"נית, אם כי מחירי הנכסים בה יקרים באופן יחסי וההיצע קטן. כך או כך, אם אתם מחפשים השקעה יציבה מאוד או את הבית הבא שלכם, פובלה נו תהיה הבחירה הנכונה.

קצת היסטוריה ועד היום

פובלה נו הוקמה בתקופת המהפכה התעשייתית, במאה ה-19, כשעלה הצורך להקים מפעלים ולשכן את העובדים. "פובלה" משמעותו "כפר" ו"נו" משמעותו "חדש". פובלה נו הייתה באותה התקופה הכפר החדש של ברצלונה והיוותה אזור תעשייתי שוקק. אך עם השנים, המפעלים הפכו פחות רלוונטיים, הורחקו מהעיר או ננטשו. פובלה נו הפכה להיות שכונה שוממת וריקה של מפעלים נטושים.

בהמשך, עם המשחקים האולימפיים בברצלונה ב-1992, עברה העיר תהליך מזורז של חידוש, שינוי ושיפוץ. זו הייתה נקודת מפנה משמעותית מאוד עבור ברצלונה כעיר. מאז השיפוצים והשינויים התחילה למשוך ברצלונה תיירים רבים והיא הפכה לברצלונה כפי שאנחנו מכירים אותה היום. כחלק מהמאמצים ההם, ניקתה העירייה את חופי הים, שהיו מלאי זבל והפכו אותם לחופים שניתן לרחוץ ולבלות בהם.

פובלה נו נהנתה מהשדרוג. האטרקטיביות שלה הלכה ועלתה. עם תכניות הפיתוח וזיהוי הפוטנציאל התחילו בשיפוצים, הסבו לופטים תעשייתיים למגורים, השמישו מרכזי תרבות ולאט לאט הפכה השכונה לחיה שוב. כיום יש בה כל מה שצריך – מסעדות, מרכזי מסחר, מרכזי תרבות, מוזיאונים, גני ילדים ובתי ספר. פובלה נו היא שכונה אטרקטיבית גם למשפחות וגם לצעירים. כמו גרסיה, יש לה צביון משל עצמה והיא מתפקדת כיחידה עצמאית המספקת את צרכי כל תושביה.

נדל"ן בפובלה נו?

מרכז השכונה הוא ברחוב רמבלה דה פובלה נו (Rambla de poblenou) שהוא שדרת מדרחוב יפהפיה, עם עצים חנויות ובתי קפה עם מקומות ישיבה בחוץ. ככל שמתרחקים מהמרכז האזור הזה נעשה שקט יותר, עם פחות חנויות. 

הרחובות הם רחבים והבניינים הם מודרניים. רובם נבנו בעת האחרונה. משום כך, ניתן למצוא בניינים רבים עם מעלית, עם חניה תת קרקעית וחלוקה עכשווית של אזורי הבית. יחד עם זאת, כמו בכל מקום מודרני, אין לה את הקסם של הקלאסיקה הברצלונאית והמודרניסטית. כך למשל, תוכלו למצוא דירות עם מטבח אמריקאי (פתוח לחלל מרכזי אחר, לרוב לסלון), וסביר שבכל חדרי הבית יהיו חלונות, אולם לא תמצאו תקרות קמורות קטאלניות או רצפות מצוירות, חזיתות מעוטרות וכניסות יפות. בפובלה נו תוכלו לגור במבנים ובדירות שיש בכל עיר אחרת.

היתרון הוא המיקום

היתרון הגדול של פובלה נו הוא המיקום שלה. כמו שכבר אמרנו, יש לה את הים. ומדובר בים השווה והלא מתויר (רוב התיירים הולכים לחוף בברצלונטה), שנמצא במרחק הליכה ובנגישות גבוהה. שנית, היא ממוקמת מאוד קרוב למרכז העיר ויחד עם זאת מספיק רחוק כדי לשמר מעין תחושת כפריות ושכונתיות. התיירים עדיין לא הגיעו לפובלה נו, היא לא כל כך אטרקטיבית עבורם, היות ואין בה הרבה אטרקציות תיירותיות. ככה היא נשמרת מלהפוך להיות יעד תיירותי, מה שגורם לאנשים שיכולים להרשות לעצמם לגור בה, להעדיף את האווירה האותנטית והנעימה שבה.

תחבורה ציבורית

פובלה נו מקושרת לשאר העיר עם קו המטרו הצהוב, קו 4 וכמו כן עם אוטובוסים. היא נמצאת במרחק נסיעת אופניים של 10 דקות ממרכז העיר.

תכנית @22 לפיתוח פובלה נו

בשנת 2000 אושרה תכנית @22 להסבתם של 2000 דונם של שטח מסחרי ברובע סאנט מארטי לאזור שיוקדש לפעילות כלכלית לצד מגורים באופן משולב ומאוזן. מי שמשקיע בפובלה נו, או שמחפש הזדמנויות השקעה באזור מתפתח צריך להכיר את התכנית הזאת. הכנו לכם מאמר שלם הסוקר את התכנית העירונית הזו במלואה וניתן למצוא אותו כאן.

עלות הנכסים בפובלה נו

הנכסים בפובלה נו מעטים ויקרים.

הקרבה לחוף בשילוב המודרניות של הבניינים, המעלית והחניה, מרימים את המחיר למ"ר אל מעל המחיר הממוצע ברובע סאנט מארטי ובפערים גדולים מאוד מאזורים אחרים ברובע זה.

ניתן למצוא דירות במחירים ממוצעים, אך הן לרוב תהיינה דירות קרקע חשוכות שהיו בעבר חנויות, או שהן ממוקמות באזורים פחות מפותחים כמו LLacuna או Bogatell. שני אזורים אלו הם עדיין אזורי תעשיה, שיש בהם מעט מאוד חנויות ואזורי מסחר ושהבניינים בהם פחות יפים. חשוב לציין שלמי שמחפש נכס מקורי ומיוחד, שהוסב ממפעל נטוש – כמו לופטים יפים, עם מרפסות גדולות, זה המקום למצוא. יכול להיות שעכשיו הסביבה פחות מזמינה, אבל עם פרויקט @22 – תכניות הפיתוח של פובלה נו, נראה שזה רק ענין של זמן עד שהמיקום יהפוך להיות סופר מבוקש.

בסביבות 3,500 € למ"ר מתחיל להיות אפשרי למצוא דירה משופצת במיקום די טוב. עם זאת, נכסים סביב רמבלה דה פובלנו והרחובות הסמוכים, ונכסים קרובים מאוד לחוף בפובלנו מגיעים בקלות למחיר למ"ר בין 4,500 אירו ל-6,000 אירו.

על כל פנים, על פי אידיאליסטה, המחיר הממוצע לרכישת דירה בפובלה נו באוקטובר 2023 הוא 4,939 אירו למ"ר, עליה של כ-4% מאוקטובר בשנה הקודמת. מחיר ממוצע עדכני תוכלו למצוא בקישור הזה.

מחירי שכירות בפובלה נו, כמו בכל ברצלונה, נמצאים בעליה מתמדת. על פי אידיאליסטה באוקטובר 2023, שכירות ממוצעת בפובלה נו היא במחיר של 21 אירו למ"ר. בקישור הזה תוכלו למצוא נתונים עדכניים.

לסיכום

פובלה נו היא שכונה אהובה ומבוקשת בקרב המקומיים והתושבים הזרים בברצלונה. זוהי שכונה עם פרויקט פיתוח עירוני ולכן עם פוטנציאל רב למי שמחפש השקעה טובה או למי שמחפש מקום מגורים. מיעוט ההיצע הופך את העניין הנדל"ני למורכב יותר. כדי למצוא נכס טוב לפעמים יש צורך לחכות. יחד עם זאת, כנראה שכדאי לחכות היות ונכסים נדירים ליד הים זה משהו שתמיד יהיה לו ביקוש. ובעולם של היום, כשהביקושים רק הולכים ועולים,נכס באיזור איכותי, עם אוכלוסיה סוציואקונומית גבוהה, מיעוט מהגרים ומיעוט תיירים, הוא השקעה מובטחת בברצלונה.

רוצים לרכוש נכס בפובלה נו? אנחנו נותנים שירותי ליווי וייעוץ ומספקים ממיטב נסיוננו. התקשרו עוד היום לקבוע שיחת היכרות ללא התחייבות.

תשתפו:

מאמרים נוספים

5 סיבות (לפחות) להשקיע בנדל"ן בספרד

1. מקלט הון בתקופה של חוסר יציבות פוליטית וכלכלית, בתקופה שבה האירו מתחזק והשקל, עתידו לא ברור, ספרד מהווה מקום יציב ובטוח להשקעה כספית. נדל"ן

כתבו עלינו בדה מרקר

אנחנו מסמיקים. דה-מרקר בחרו בנו להשתתף בפאנל המומחים של פברואר 2024, בתחום הנדל"ן כמובן. כנסו ללינק כדי להציץ בכתבה היפה שעשו לנו. יובל ואסף מספרים

שלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו לניוזלטר וקבלו חדשות ועדכונים על נכסים והזדמנויות חד פעמיות להשקעות בנדל"ן בברצלונה: