נדל"ן ברצלונה - AK-BCN

ויזת זהב – כל המידע על קבלת תושבות ספרדית למשקיעים בנדל"ן בספרד

יש לכם שני מיליון ש"ח מיותרים ואתם גם חובבי טאפאסים מושבעים? יש לנו הצעה מפתה עבורכם. ממשלת ספרד מציעה ויזת זהב – הויזה המיוחדת למשקיעים זרים המקנה את האפשרות לחיות ולעבוד בספרד וסוללת את הדרך המהירה לאשרת תושבות. על הדרך, בעזרתנו האדיבה והמקצועית, תזכו להיות בעלים של נכסים מניבים בעיר הנחשקת, כך שהרווחתם גם השקעה טובה.

אז מהי ויזת זהב? ויזת משקיע?גולדן ויזה?

תוכנית ויזת הזהב הספרדית הושקה בשנת 2013, ומאז היא הפכה לאחת מתוכניות השהייה הפופולריות ביותר באירופה. ויזת זהב, הנקראת גם ויזת משקיע או גולדן ויזה, היא סוג של אישור שהייה המאפשר לאזרחים שאינם תושבי האיחוד האירופי לחיות ולעבוד בספרד תמורת השקעה כספית משמעותית. הרעיון מאחורי תוכנית זו היה למשוך משקיעים ויזמים זרים לספרד, מה שיעזור לעודד את הכלכלה וליצור מקומות עבודה. במהלך השנים מאז שהושקה, משכה התוכנית משקיעים ויזמים רבים מכל העולם המתעניינים בתרבות העשירה, באקלים הנעים ובאיכות החיים המצוינת של ספרד.

תוקף ויזת הזהב הוא לשנה אחת כשלאחריה ניתן להגיש בקשה לאשרת תושבות. בהנחה שנשמרים התנאים המקוריים בעת קבלת ויזת המשקיע, אשרת התושבות ניתנת לתוקף של 5 שנים. את ויזת התושבות ניתן לחדש בתום התקופה. 

אם הגשת הבקשה לויזת הזהב מתרחשת בספרד, הויזה המתקבלת היא ל-3 שנים. לאחר מכן, ניתן להאריך, במידה ונשמרים התנאים המקוריים בעת קבלת הגולדן ויזה.

האם גם בני המשפחה מקבלים את הויזה?

כן. בן או בת הזוג של המשקיע וכן ילדיו מתחת לגיל 18. ילדים מעל גיל 18 יכולים לקבל תחת תנאים מסוימים, כאשר ניתן להוכיח שיש תלות כלכלית שלהם במשקיע וכל עוד עדיין לא הקימו משפחה משל עצמם. 

החלטתי להשקיע בנדל"ן ואני רוצה לקבל ויזת זהב, מה אני צריך לדעת?

כאמור, כדי לקבל את ויזת הזהב עליך לרכוש נכסי נדל"ן בספרד בשווי של מינימום 500 אלף אירו. הנכסים הנרכשים יכולים להיות מיועדים למגורים, לנדל"ן מסחרי או נכסים המושכרים לצורך הכנסה. למעשה ניתן לכלול כל נכס שניתן לרשום במנהל הנכסים. כמו כן, ניתן לרכוש נכס אחד או מספר נכסים ובלבד שהמינימום של סכום הקניה הכולל יהיה 500 אלף אירו. כדאי לדעת שמעבר לסכום זה ישנן הוצאות נוספות של מיסוי, תשלום אגרות, עמלות תיווך וסוכנות נדל"ן וכן תשלומים שקשורים בהגשת הבקשה (תרגום מסמכים, אפוסטיל, עורך דין וכו').

חשוב לדעת שהגשת הבקשה לויזה יכולה להתבצע רק לאחר חתימת חוזה המכירה אך לפני השלמת העברת מלוא סכום הכסף, אולם במקרה כזה יש לספק הוכחה שיש בידי מגיש הבקשה את ההון הנדרש. הכספים להשקעה צריכים להימצא בחשבון בנק בספרד ולכלול גם את סכום האגרות והמיסים שיהא עליו לשלם. 

האם אני יכול להשקיע כחברה?

כן, ואפילו כדאי מבחינת מס. יש צורך להוכיח שהמשקיע הוא בעל שליטה בחברה (שליטה ישירה או עקיפה על זכויות ההצבעה והסמכות למנות או להסיר את רוב חברי ההנהלה).

מה הדרישות לקבלת ויזת זהב?

כדי להיות זכאי לויזת זהב בספרד, יש לעמוד בדרישות הבאות:

 • השקעה – על המבקש לבצע השקעה משמעותית בספרד. ניתן לעשות זאת בדרכים שונות, כמו השקעה בנדל"ן, עסקה יזמית או השקעה במניות או אג"ח ממשלתיות. סכום ההשקעה המינימלי עבור השקעה בנדל"ן הוא 500,000 אירו.
 • השהות בספרד צריכה להיות חוקית.
 • מעל גיל 18.
 • ללא עבר פלילי בספרד או במדינות שבהן התגוררו בחמש השנים האחרונות.
 • להחזיק בפוליסת ביטוח בריאות בחברת ביטוח המורשית לפעול בספרד.
 • להחזיק במשאבים כספיים מספיקים עבור עצמם ועבור בני משפחותיהם במהלך תקופתם
  מגורים בספרד.
 • לשלם את דמי עיבוד הויזה או האישור.

מה זה נותן בכלל?

תוכנית ויזת הזהב מציעה הטבות רבות למשקיעים וליזמים המעוניינים לחיות ולעבוד בספרד. חלק מהיתרונות כוללים:

 • תושבות בספרד – אשרת הזהב מאפשרת למבקש ולמשפחתו לחיות ולעבוד בכל מקום בספרד. 
 • אפשרות לטייל בחופשיות ולשהות לתקופה כלשהי בכל 27 מדינות השנגן.
 • עבודה – אפשרות לעבוד או לנהל עסק בספרד.
 • הטבות מס – אפשרות מיוחדת להיות תושב ספרד, שלא משלם מיסים בספרד. כלומר – ניתן לגור בכל מקום ועדיין לשמור את התושבות הספרדית (כל עוד תנאי הזכאות לגולדן ויזה נשמרים).
 • רילוקיישן למדינות השנגן – לאחר 5 שנים ניתן לעשות רילוקיישן לאחת ממדינות שיינגן באמצעות ויזת הזהב.
 • מסלול מהיר לתושבות – באמצעות ויזה זו ניתן להגיש בקשה לתושבות. תהליך הבקשה לאשרת תושבות הוא מהיר וקל ומסתיים בדרך כלל תוך 20-30 ימים. 
 • ללא דרישת שפה: בניגוד לתוכניות תושבות אחרות, תוכנית ויזת הזהב אינה מחייבת את המבקש לדבר ספרדית או כל שפה אחרת.
 • חינוך ושירותי בריאות: לבעלי ויזת זהב יש גישה לשירותי חינוך ובריאות בספרד.

חידוש ויזת הזהב והמסלול לאזרחות

לאחר התקופה הראשונית (שנה אם הבקשה מוגשת בארץ, או שלוש שנים אם הבקשה מוגשת בספרד), ניתן להאריך את ויזת הזהב ל 5 שנים נוספות. ההארכה תינתן אם תנאי הזכאות המקוריים בעת קבלת ויזת הזהב נשמרו. לאחר סך של 10 שנים, מחזיק הגולדן ויזה רשאי לבקש בקשה לאזרחות ספרדית.

מה המסמכים הדרושים בעת הגשת הבקשה?

 • טופס הבקשה
 • תמונה
 • דרכון בתוקף (שיש להשאיר בשגרירות הספרדית עד שהבקשה מאושרת)
 • מסמכים המאשרים את ההשקעה: אישור מרשם המקרקעין על בעלות ושעבוד הנכס תקף ללא יותר מ 90 יום לפני הגשת הבקשה
 • הוכחת מסוגלות כלכלית באמצעות מסמכים המראים שיש למשקיע את המשאבים הדרושים לתמיכה בעצמו ובמשפחתו, הן באמצעות הוכחת הון עצמי או באמצעות הוכחת מקור פרנסה קבוע ומספק, כך שלא יהיה תלוי בספרד לכלכלתו. שווי ההכנסה שיש להוכיח הוא 400% מה IPREM הספרדי (2400 אירו לחודש נכון ל-2023) ו 100% נוספים (600 אירו לחודש, נכון ל 2023) על כל חבר משפחה נוסף הכלול בבקשה.
 • תעודת יושר ועבר פלילי נקי ל-5 השנים האחרונות, שהונפק לא יותר מ-3 חודשים ממועד הגשת הבקשה
 • ביטוח רפואי
 • תשלום אגרה
 • בנוסף, יש להגיש מסמכים המוכיחים את הקשר המשפחתי בין המשקיע ובני משפחתו המצטרפים לבקשה ולהגיש עבור כל אחד מהם מסמכי ביטוח רפואי, תעודת יושר, דרכון ותמונה

המסמכים צריכים להיות מתורגמים לספרדית, מאושרי אפוסטיל, ותקפים לכל היותר ל-3 חודשים לפני מועד הגשת הבקשה. 

תהליך הגשת הבקשה

הבקשה מוגשת בשגרירות הספרדית בישראל, אך ניתן להגיש אותה גם בספרד. בישראל, יש לקבוע פגישה ולהגיע באופן אישי לשגרירות עם המסמכים הדרושים. השגרירות שומרת לעצמה את הזכות להזמין את המשקיע לראיון אישי אם היא רואה בכך צורך וכן את הזכות לבקש מסמכים נוספים. מרגע שהוגשו כל המסמכים הנדרשים, השגרירות מספקת תשובה תוך 10 ימים. את הויזה המאושרת יש לאסוף תוך חודש מאישור הבקשה.

במידה והבקשה מסורבת, יקבל המשקיע הסבר מנומק בכתב ואפשרות לערער על הסירוב.

ולמה בספרד? ולמה עכשיו?

אם לא רק בגלל שספרד היא ארץ נפלאה לגור בה, אז גם משום שפורטוגל ואירלנד, שבזמנו הציעו את התכנית במקביל לספרד, כבר סגרו את התכנית. יוון, שהציעה את התכנית בעבור השקעה של 250 אלף אירו העלתה לאחרונה את רף הכניסה ל 500 אלף יורו. במילים אחרות, חלון ההזדמנויות עשוי להיסגר בקרוב וכדאי להזדרז. 

אז לסיום, כדי שהכל יהיה ברור, הנה סיכום של התהליך כולו:

 1. בצע את ההשקעה –  על המבקש לבצע את ההשקעה בספרד. השקעה בנדל"ן ניתן לעשות דרך סוכן נדל"ן. רצוי שתהיה זו סוכנות מקומית המכירה את השוק ויש לה קשרים עם אנשי מקצוע מקומיים, כולל עורכי דין נוטריון וכו' הנדרשים לביצוע תהליך הגשת הבקשה.
 2. הגש בקשה וקבל ויזת משקיע – הויזה המתקבלת בשלב זה מאפשרת להיכנס לספרד ולהתחיל בתהליך הבקשה לתושבות. ויזה זו תקפה לשנה וניתן לחדשה בתנאי שהתנאים המקוריים בעת בקשתה עדיין מתקיימים.
 3. הגשת בקשה לתושבות – ברגע שהמבקש נמצא בספרד, ניתן להגיש בקשה לתושבות למשקיע. עם הגשת בקשה זו צריך להראות שהמבקש היה בספרד לפחות פעם אחת בזמן שהיתה לו אשרה, וכן להוכיח שהנכסים שרכש עדיין בבעלותו.
 4. קבלת אישור תושבות: לאחר אישור הבקשה, יקבל המשקיע אישור שהייה המאפשר לו לחיות ולעבוד בספרד.
 5. חידוש תושבות: אשרת התושבות למשקיע ניתנת לחמש שנים וניתן לחדשה בתום התקופה.

ומה החלק של AK-BCN בכל זה?

אנחנו מספקים שירות ליווי ברכישת נכס לצורך השגת ויזת זהב הכולל הן את איתור הנכסים המתאימים ורכישתם והן את הליווי המשפטי בעזרת אנשי מקצוע שאנחנו משתפים איתם פעולה. השירות כולל ליווי יד ביד לכל אורך הדרך ומבטיח לכם נחת וביטחון עד להשגת האשרה המוזהבת. צרו איתנו קשר לשיחה ללא התחייבות.

*מקורות המידע למאמר הזה לקוחים מהאתר של הממשלה הספרדית, ואין בהם שום ייעוץ או המלצה או התחייבות מצד חברת AK-BCN.

תשתפו:

מאמרים נוספים

5 סיבות (לפחות) להשקיע בנדל"ן בספרד

1. מקלט הון בתקופה של חוסר יציבות פוליטית וכלכלית, בתקופה שבה האירו מתחזק והשקל, עתידו לא ברור, ספרד מהווה מקום יציב ובטוח להשקעה כספית. נדל"ן

כתבו עלינו בדה מרקר

אנחנו מסמיקים. דה-מרקר בחרו בנו להשתתף בפאנל המומחים של פברואר 2024, בתחום הנדל"ן כמובן. כנסו ללינק כדי להציץ בכתבה היפה שעשו לנו. יובל ואסף מספרים

שלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו לניוזלטר וקבלו חדשות ועדכונים על נכסים והזדמנויות חד פעמיות להשקעות בנדל"ן בברצלונה: