נדל"ן ברצלונה - AK-BCN

תעודת תושב זר – NIE

NIE, ראשי תיבות של "Número de Identificación de Extranjero", המתורגם ל"מספר זהות של תושב זר" הוא מספר זיהוי ייחודי המוקצה לתושבים זרים שיש להם אינטרסים פיננסיים, משפטיים או כלכליים בספרד. ה-NIE משמש לעסקאות ולעניינים משפטיים שונים, כגון פתיחת חשבון בנק, רכישת נכס, תשלום מסים או ניהול פעילויות עסקיות בספרד. זוהי דרישה הכרחית מאזרחים שאינם תושבי האיחוד האירופי/EEA שרוצים לעסוק בפעילויות כאלה במדינה.

אם אתם מעוניינים לרכוש נכס בספרד, עליכם להנפיק מספר זה. הצגת ה NIE נדרשת רק בעת העברת הבעלות על הנכס, אצל הנוטריון, וניתן לעשות את שלבי הרכישה המוקדמים יותר גם בלי NIE. יחד עם זאת, אנו ממליצים להתחיל בתהליך השגת ה NIE כבר בתחילת התהליך על מנת למנוע עיכובים בהמשך. בנוסף, ניתן לפתוח חשבון בנק ללא NIE, אבל הרבה יותר פשוט וקל כשכבר יש.

איך מקבלים NIE?

ניתן לקבל NIE ישירות בספרד או בשגרירות ספרד בישראל. יש להגיש את הבקשה באופן אישי או באמצעות מיופה כוח, אך בשני המקרים נדרשת הנוכחות הפיזית של המבקש או מיופה הכוח, ולא ניתן להגיש את הבקשה אונליין. 

אנחנו ממליצים על הגשת הבקשה בישראל. בספרד קשה להשיג פגישה וזה עשוי לעכב את התהליך משמעותית.

הנה קישור לדף השגרירות שם תוכלו למצוא את הטלפון ואת שעות הפעילות:

המסמכים הנדרשים להגשת הבקשה: 

  • טופס בקשה EX-15:  (מקורי ועותק), מלא וחתום על ידי המבקש או הנציג. רצוי למלא את הטופס באינטרנט ולהדפיס. על טופס הבקשה לציין את הסיבות הכלכליות, המקצועיות או החברתיות המצדיקות את בקשת NIE.
  • דרכון בתוקף:  של המבקש והעתק של דף הנתונים הביוגרפיים של הדרכון. (אזרחים של מדינות חברות באיחוד האירופי רשאים להזדהות באמצעות מסמך הזהות שלהם (מקורי ועותק אחד)). במידה והבקשה מוגשת על ידי נציג, יש לספק רק העתק מאושר של המסמך.
  • ייפוי כוח ודרכון (מקור + העתק) של הנציג, במקרה שהבקשה מוגשת באמצעות נציג
  • תעודת לידה או מסמך אפוטרופסות: במידה שהמבקש הוא קטין. בנוסף, יש להציג דרכון או תעודה מזהה בתוקף של ההורה או האפוטרופוס.
  • מסמך המוכיח מגורים בישראל
  • טופס 790, מלא וחתום + תשלום האגרה המתאימה.

בשנת 2021, העמלה היא 9.74 יורו.

בקישור הזה תמצאו קישור לטפסים שיש למלא (EX-15 ו-790).

הגשתי בקשה, מתי אני אקבל את ה NIE?

ה NIE מונפק בדרך כלל תוך שבועיים עד חודש ונשלח למבקש בדוא"ל. 

מה עוד חשוב לדעת? 

ה-NIE הוא מספר אישי, ייחודי ובלעדי המוקצה לתושבים זרים אשר, מסיבות כלכליות, מקצועיות או חברתיות, עוסקים בפעילויות הקשורות לספרד ודורשים הזדהות במדינה זו. NIE שהונפק באמצעות המשרד הקונסולרי מזהה את בעליו בכל רמות המינהל הציבורי הספרדי, אך אינו מזכה את המחזיק בו להתגורר בספרד.

תושבים זרים שאינם אזרחי האיחוד האירופי המעוניינים להפוך לתושבים בספרד צריכים לפעול לקבלת ויזת שהייה. אזרחי האיחוד האירופי, לאחר שעברו לספרד, צריכים להרשם במרשם האוכלוסין לזרים על מנת לקבל אישור שהייה.

מה זה NIE מה זה TIE ומה ההבדל? 

NIE זה המספר. TIE זה ראשי תיבות של – Tarjeta de Identidad de Extranjero, שזה בעצם אומר שזה הכרטיס שעליו נמצא מספר ה NIE. כרטיס זה ניתן לתושבים זרים (שאינם אזרחי האיחוד) בלבד. 

האם ל NIE שהנפקתי יש תאריך תפוגה?

לא, ל NIE אין תאריך פקיעת תוקף.

תשתפו:

מאמרים נוספים

5 סיבות (לפחות) להשקיע בנדל"ן בספרד

1. מקלט הון בתקופה של חוסר יציבות פוליטית וכלכלית, בתקופה שבה האירו מתחזק והשקל, עתידו לא ברור, ספרד מהווה מקום יציב ובטוח להשקעה כספית. נדל"ן

כתבו עלינו בדה מרקר

אנחנו מסמיקים. דה-מרקר בחרו בנו להשתתף בפאנל המומחים של פברואר 2024, בתחום הנדל"ן כמובן. כנסו ללינק כדי להציץ בכתבה היפה שעשו לנו. יובל ואסף מספרים

שלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו לניוזלטר וקבלו חדשות ועדכונים על נכסים והזדמנויות חד פעמיות להשקעות בנדל"ן בברצלונה: