נדל"ן ברצלונה - AK-BCN

הכלים לחקר שוק הנדל"ן בברצלונה

איך לומדים שוק חדש? איך מבינים איזה שכונות הן המקום החם הבא ואיך נמנעים מהשקעות באזורים לא בטוחים?

אין תחליף להיכרות אמיתית עם השטח, עם הטרנדים המקומיים, עם תכניות העירייה והאופי של ראש העיר ועם הבאזים הנסתרים שרק מי שנמצא כאן יכול לשמוע. ועדיין, יש כמה כלים שאנחנו משתמשים בהם כדי לנתח את השוק, וכדאי שתכירו גם.

אידיאליסטה, אתר הנדל"ן המרכזי בספרד, משמש את כל סוכנויות הנדל"ן באשר הן. רובן המכריע של הדירות למכירה או להשכרה מפורסם פה. בארץ, למתווכים יש את מאגר הדירות שלהם שלא מופיע ביד 2 ואילו פה – הכל בחוץ. הדבר היחיד שלא עובר דרך אידיאליסטה הן עסקאות נדל"ן גדולות כמו בניינים או מיזמים אחרים שבשביל להכיר צריך לעבור דרך סוכנויות נדל"ן מקומיות, כמונו.

אז יוצא שלאידיאליסטה יש הרבה נתונים לחתוך מהם. בלינק הבא תוכלו לראות נתונים לגבי עלויות למ"ר ועלות שכירויות למ"ר של כל האזורים בספרד. אפשר גם לקבל מידע על העליות או הירידות ביחס לחודשים קודמים או לשנה שעברה.

אגב, לפי הממצאים האחרונים (יולי 2023) העיר השכנה לברצלונה, הוספיטלט, שבה אנחנו עושים הרבה השקעות, היא אחד האזורים הטובים מבחינת יחס מחיר למ"ר (2451 אירו) לגובה שכירות למ"ר (15.5 אירו).

ורק לציין – שלא לשכוח בבקשה שמדובר בממוצעים ושבסופו של דבר כל שכונה וכל עסקה לגופה והדברים במציאות תמיד מורכבים יותר מטבלת מספרים.

https://www.idealista.com/sala-de-prensa/informes-precio-vivienda/venta/cataluna/barcelona-provincia/?fbclid=IwAR31YnPL7aCyUDt6oaVsJeKlPrK3Jvm7MYHZdhcL5LuPJY0tSj9emEGGUpc

תשתפו:

מאמרים נוספים

5 סיבות (לפחות) להשקיע בנדל"ן בספרד

1. מקלט הון בתקופה של חוסר יציבות פוליטית וכלכלית, בתקופה שבה האירו מתחזק והשקל, עתידו לא ברור, ספרד מהווה מקום יציב ובטוח להשקעה כספית. נדל"ן

כתבו עלינו בדה מרקר

אנחנו מסמיקים. דה-מרקר בחרו בנו להשתתף בפאנל המומחים של פברואר 2024, בתחום הנדל"ן כמובן. כנסו ללינק כדי להציץ בכתבה היפה שעשו לנו. יובל ואסף מספרים

שלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו לניוזלטר וקבלו חדשות ועדכונים על נכסים והזדמנויות חד פעמיות להשקעות בנדל"ן בברצלונה: