נדל"ן ברצלונה - AK-BCN

הכירו את השכונות של ברצלונה – סנטס

מחפשים לגור בברצלונה? להיות פה סמסטר? רילוקיישן? מחפשים לרכוש נכס בברצלונה ולא יודעים איפה כדאי לכם להתמקד? לפני שצוללים לתוך שווקי הנדל"ן חשוב להכיר את המאפיינים וההיצע הייחודיים של כל שכונה. ישבנו והכנו לכם סדרת מאמרים על השכונות של ברצלונה. לגבי כל שכונה נספר לכם מה היא מציעה, למי היא מתאימה, ולמה כדאי או לא כדאי לרכוש בה נכס ובאיזה תנאים. מדריך מקיף זה, שנפרסם בחלקים, נועד לספק לקונים פוטנציאליים, לשוכרי דירות וגם למשקיעי נדל"ן תובנות חשובות לגבי השכונות המגוונות של ברצלונה, ולעזור לכם לקבל החלטה מושכלת בעת רכישת נכס החלומות שלכם.


זהו המאמר השני בסדרת המאמרים "הכירו את השכונות של ברצלונה". המאמר הקודם עסק בשכונת גרסיה האהובה שלנו. במאמר הזה נספר לכם על שכונה נוספת שאנחנו אוהבים – סנטס (Sants). סנטס, גם היא כמו גרסיה, היתה בעבר כפר קטן שסופח לברצלונה בתקופת ההרחבה (אישמפלה). היום היא שכונה מקסימה ומתפתחת שרבים טוענים שהיא היא גרסיה הבאה. סנטס חוותה בשנים האחרונות שינוי דמוגרפי משמעותי. בשל עליית המחירים בשכונות מרכזיות בעיר מצאו את עצמם צעירים רבים, (הרבה מתושבי גרסיה למען האמת) נמשכים לסנטס. סנטס מציעה את אותה האותנטיות והקסם שיש בגרסיה ועדיין רמת המחירים בה סבירה. לכן, מנקודת מבט נדל"נית, נראה שרכישת נכס בסנטס היא השקעה טובה במחיר נמוך יחסית עם צפי למחירי דירות ושכירויות שרק הולכים לעלות.

מבט כללי על סנטס:

10 דקות במטרו ממרכז ברצלונה, שכונה היסטורית זו, היא שילוב שובה לב של מורשת עשירה ושל אווירה תוססת מודרנית. בעבר היא הייתה מרכז תעשייתי ועם השנים התפתחה בחן לרובעי מגורים, שמושכים אליהם קהילות מגוונות ומבקרים כאחד. תחושת הקהילה החזקה בסנטס, שמוזנת על ידי האתוס של מעמד הפועלים, ונמשכה לאורך השנים, יוצרת אווירה מסבירת פנים. העבר המרתק והעתיד המבטיח של סנטס עושים אותה יעד מבוקש למי שמחפש את הקסם האותנטי של השכונות המגוונות של ברצלונה. 

זוהי שכונה גדולה יחסית שמורכבת מ-4  תתי שכונות: סנטס, סנטס – באדאל, סנטס – הוסטהפראנק וסנטס – לה בורדטה. לכל תת שכונה מאפיינים משלה, אוכלוסיה מעט אחרת ושיקולי נדל"ן אחרים. לא ניכנס לפירוט על תתי השכונות במאמר הזה, אך אם חשקה נפשכם בדירה בסנטס, נשמח לייעץ לכם לגבי האזורים המומלצים. 

תחבורה ציבורית וקישוריות:

סנטס מתהדרת בקישוריות מצוינת לשאר חלקי העיר באמצעות מטרו, אוטובוסים ושבילי האפניים הפזורים בעיר. תחנת הרכבת ברצלונה סנטס היא תחנה מרכזית, שעוברים בה מידי יום אלפי אנשים, וממנה יוצאות רכבות אל מחוץ לעיר (ישנן רכבות לכל הסביבה עד למדריד, ואף לפריז). תחנת הרכבת הופכת את סנטס למקום נגיש ונוח לחיות ולהגיע ממנו לכל מקום עבודה, גם אם הוא מרוחק. 

ההיסטוריה של השכונה:

לסנטס יש היסטוריה ארוכה שתחילתה בימי הרומאים. על כך מעידים שרידי יישובים עתיקים שניתן למצוא בה. לאורך כל ימי הביניים, האזור התאפיין בקהילות חקלאיות קטנות ולבסוף שולב בעיר ברצלונה במאה ה-19 בתהליך ההרחבה והיציאה מהחומות. רק בסוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20, התחילה סנטס לצמוח ולהתפתח מבחינה תעשייתית באופן משמעותי. בתקופה זו הוקמו בה מפעלים רבים, בעיקר מפעלי טקסטיל. התיעוש של סנטס הוביל לכלכלה פורחת ולהגעתם של מהגרי עבודה שחיפשו הזדמנויות תעסוקה. שינוי האופי של השכונה מחקלאי לתעשייתי עיצב באופן משמעותי את הנוף ואת הדמוגרפיה שלה. עם הזמן, סנטס התפתחה להיות רובע של מעמד הפועלים, ואיכלסה עובדי מפעל רבים ואת בני משפחותיהם. הכלכלה המקומית הסתמכה במידה רבה על תעשיות ייצור, אך במחצית השנייה של המאה ה- 20 החלו מגזרים אלו לדעוך.

ההיבט החברתי:

לסנטס תמיד הייתה תחושה חזקה של קהילה, שמקורה באתוס מעמד הפועלים של תושביה. ההיסטוריה של השכונה מאופיינת באקטיביזם חברתי ומעורבות פוליטית, כאשר התושבים השתתפו באופן פעיל בתנועות פועלים ודגלו בזכויות עובדים. כיום, למרות התמורות הכלכליות והחברתיות שהזכרנו, הרוח הקהילתית ההדוקה עדיין מורגשת, ומתבטאת בסצנה תרבותית תוססת, כולל פסטיבלים ואירועים מסורתיים החוגגים את מורשתה.

סוגי נכסים בסנטס וסגנון אדריכלי:

בסנטס תוכלו למצוא דירות קלאסיות מסורתיות עם מאפייני ארכיטקטורה קטאלניים, לצד בתים פרטיים ("casas adosadas") עוד מתקופת היותה חקלאית. כמו כן, בשל תהליכי התחדשות עירונית, נקטה העירייה במספר יוזמות להחייאת האזור. במסגרת זו, שופצו מפעלים ומחסנים ישנים והוסבו לדירות מודרניות, ללופטים ולחללים המתאימים לסדנאות וליצירה. גם נכסים מסוג זה ניתן למצוא בסנטס. 

אז למה להשקיע בסנטס?

  1. הקסם, התרבות וההיסטוריה מבטיחים את העתיד של סנטס כשכונה בעלת ביקושים גבוהים ופוטנציאל התפתחות גבוה. גם העירייה משקיעה בפרויקטים רבים של התחדשות עירונית וסנטס הופכת ליפה יותר ואטרקטיבית יותר.  
  2. מיקומה המרכזי, תחנת הרכבת המרכזית והקישוריות הגדולה שלה לשאר אזורי העיר.
  3. רכישה במחיר נמוך עם פוטנציאל ממשי לעליית ערך – המחירים בסנטס עדיין נמוכים ועומדים על כ-3,700 אירו למ"ר (ראה פירוט בפסקה הבאה). 
  4. מציאות נדל"ניות – בשל עברה התעשייתי בסנטס ניתן למצוא מציאות נדל"ניות שניתן להסב למגורים בפרויקטים של השבחה. 
  5. החזר השקעה גבוה משכירות – היחס בין מחיר למ"ר ומחיר השכירות למ"ר הוא יחס מצוין. כבר היום, רכישת נכס בסנטס מבטיחה החזרים טובים משכירות. 

כמה עולה דירה בסנטס? 

כאמור, בסנטס יש 4 אזורים, בכל אזור המחירים שונים כשסנטס היא היקרה מארבעתם ולה בורדטה הזולה ביותר. עדיין, נכון להיום, יולי 2023, לפי אידיאליסטה, מחיר ממוצע הוא 3,523 אירו למ"ר (עליה של 5.4% מהשנה שעברה). שימו לב שאידיאליסטה כוללת גם את אזור מונטג'ויק בממוצע הזה, כלומר גם את שכונת פובלה סק, פונט דה לה גווטייה ושכונת המרינה. לכן נכון יהיה לומר שהמחירים נעים יותר סביב 3,800 אירו למ"ר.

הציצו בלינק הבא למידע עדכני: 

https://www.idealista.com/sala-de-prensa/informes-precio-vivienda/venta/cataluna/barcelona-provincia/barcelona/sants-montjuic/

כמה עולה להשכיר דירה בסנטס?

הנתונים המוצגים בלינק הבא נכונים ככל הנראה ללפני 3 חודשים, היות ולוקח זמן לנתונים להתעדכן. סביר להניח שהיום המחירים אף גבוהים יותר מהמוצג כעת. 

ובכל אופן, נכון ליולי 2023 – שכונת סנטס בסנטס מציגה את העליה המרשימה ביותר לשנה במחיר ההשכרה הממוצע, העומד על 17.3 אירו למ"ר. העליה היא בשיעור של 21% יותר מאשר לפני שנה (!!). גם האזורים האחרים של סנטס עולים יפה, בין 8% בלה בורדטה ועד 14% בסנטס – באדאל.

https://www.idealista.com/sala-de-prensa/informes-precio-vivienda/alquiler/cataluna/barcelona-provincia/barcelona/sants-montjuic/

לסיכום

אנחנו מקווים שהבנתם למה סנטס עשויה להיות הגרסיה הבאה. יש לה את כל הנתונים להפוך להיות כזאת. 

לרוכשי נכסים ודירות – סנטס, באזורים מסוימים שבה, מומלצת הן למגורים והן להשקעה. זוהי שכונה שמתאימה למי שלא רוצה להשתולל עם התקציב ומחפש לרכוש במחירים נמוכים יחסית עם החזרי שכירות בטוחים ועם פוטנציאל לעליית ערך. היא מתאימה גם למי שמחפש דירה למגורים בשכונה ברצלונאית נפלאה. מתאימה למבוגרים, למשפחות וגם לצעירים, ליחידים או לזוגות. בנוסף היא עשויה להתאים גם למי שמחפש הזדמנויות השקעה, נכסים לשיפוץ להשבחה ולמכירה או לשיפוץ ולהשכרה.

רוצים לקנות נכס בסנטס?

מעוניינים בנכס בסנטס? תנו לנו לקחת אתכם למסע נינוח לרכישת נכס למגורים או להשקעה. אנחנו מטפלים בכל מה שצריך, כולל שיפוץ וכולל אחזקת הנכס לאחר הרכישה. 

תשתפו:

מאמרים נוספים

5 סיבות (לפחות) להשקיע בנדל"ן בספרד

1. מקלט הון בתקופה של חוסר יציבות פוליטית וכלכלית, בתקופה שבה האירו מתחזק והשקל, עתידו לא ברור, ספרד מהווה מקום יציב ובטוח להשקעה כספית. נדל"ן

כתבו עלינו בדה מרקר

אנחנו מסמיקים. דה-מרקר בחרו בנו להשתתף בפאנל המומחים של פברואר 2024, בתחום הנדל"ן כמובן. כנסו ללינק כדי להציץ בכתבה היפה שעשו לנו. יובל ואסף מספרים

שלחו לנו הודעה

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו לניוזלטר וקבלו חדשות ועדכונים על נכסים והזדמנויות חד פעמיות להשקעות בנדל"ן בברצלונה: