נדל"ן ברצלונה - AK-BCN

השבחת נכסים

מחלקת השבחת נכסים בחברת AK-BCN 

חברת AK-BCN היא חברה שיש לה כמה מחלקות, כולן קשורות בהיבטים כאלה או אחרים של נדל"ן. אחת המחלקות הוותיקות שלנו היא מחלקת השבחת נכסים המנהלת פרויקטים בכל הרמות של שיפוץ נכסים והעלאת הערך שלהם. מחלקת השבחת הנכסים שלנו הוקמה כשעלה הצורך מצד משקיעים ורוכשי נכסים להשביח ולשפץ את הנכס שרכשו. פרויקטי השיפוץ הראשונים שלנו היו ב 2013 (הדירה הראשונה הייתה דירה ברחוב Argenter בסמטאות העיר העתיקה) עבור לקוחות ישראלים ומאז אנחנו ממשיכים ועושים זאת גם עבור משקיעים, גם עבור בעלי דירות שאנחנו מנהלים להם את הנכס וגם בדירות שנמצאות בבעלותנו.  

למה לי שיפוץ נכס?

אנשי נדל"ן יודעים ששיפוץ נכס נדרש לא רק כדי שהנכס יהיה יפה או כדי שיתאים לטעמו האסתטי של המשקיע. הסיבה העיקרית לשיפוץ נכס היא להעלות את ערכו כדי להגדיל את הרווחים ממנו. בסופו של דבר, נכס משופץ ניתן להשכיר בשכירות גבוהה יותר ולמכור במחיר גבוה יותר.

ברצלונה היא גן עדן למשקיעי נדל"ן שיודעים להשביח נכסים

ברצלונה היא עיר שבה היסטוריה, תרבות ונכסים נפגשים יחד כדי ליצור הזדמנויות השקעה נדירות ובשפע. משקיעי נדל"ן זיהו כבר מזמן את הפוטנציאל הגלום ברכישת דירות לשיפוץ בעיר וזהו תחום השקעה משגשג.

למה דווקא? שתי סיבות מרכזיות:

 • בברצלונה יש מגוון גדול של סוגי נכסים, החל מדירות מהמאות הקודמות בעיר העתיקה ועד לדירות מודרניות באישמפלה. למשקיעים יש את הפריבילגיה לבחור נכסים לפי הטעם האישי שלהם, לפי התקציב ולפי מטרת ההשקעה.
 • בדירות רבות בעיר ניתן למצוא אלמנטים היסטוריים עתיקים יפהפיים. אם אתם בעלי טעם טוב תוכלו באמצעות תכנון נכון, לשלב את המרכיבים האלו בשיפוץ הנכס שלכם. לאחר שיפוץ שכזה יהיה לכם נכס ייחודי, בעל ערך גבוה, המשלב את העבר עם הנוחות ועם סיגנונות עיצוב עכשוויים. 

עסקאות פליפ והטבות מצד הג'נרליטט

בניהול נכון, אסטרטגיית רכישה-שיפוץ-מכירה, במתכונת של עסקת פליפ היא אסטרטגיית השקעה נכונה ומתאימה מאוד לברצלונה. כמו שפירטנו, בברצלונה יש המון בניינים עתיקים ויפהפיים ודירות הדורשות שיפוץ. 

בנוסף, פתח הג'נרליטט ביוזמה מקומית לחידוש עירוני במסגרתה ניתנות הטבות מס לחברות נדל"ן העוסקות ברכישת דירות, שיפוצן ומכירתן (קישור). אנחנו, AK-BCN, עוסקים בתחום זה ומנהלים פרויקטים כאלה משלנו. אנחנו גם נותנים ייעוץ (קישור) למשקיעים זרים שרוצים לקיים סוג כזה של פעילות.

שיפוץ נכס לשם השכרה לטווח בינוני

אם אתם רוכשים נכס להשכרה, חשוב שקודם כל תכירו את נושא סוגי השכירויות בברצלונה. התשואה הגבוהה ביותר מגיעה מהשכרת נכס לטווח בינוני. ועל מנת לעשות זאת חשוב שהדירה שרכשתם תהיה מוכנה ואף מרוהטת עבור אותם אלו שמגיעים לגור בה. לרוב, יש לעשות שיפוץ כלשהו, גם אם הוא קטן, על מנת להתאים את הדירות להשכרה מסוג זה. 

מחלקת ניהול הנכסים שלנו, המנהלת יותר מ-100 נכסים, עוסקת בהשכרה של דירות לטווח בינוני. לו רק בשל כך, אנחנו ב AK-BCN יודעים בדיוק איך צריכה להיות ולהראות דירה משופצת בסטנדרט של השכרה לטווח בינוני. 

ועכשיו כשהחלטתי לשפץ, מה לעשות?

 1. הגדרת מטרת השיפוץ: חשוב להגדיר את מטרת ההשקעה לפני הרכישה ותכנון השיפוץ. נכס למגורים אישיים של הקונה ישופץ באופן אחר לחלוטין מאשר נכס המיועד להשקעה, ונכס המיועד להשכרה ישופץ אחרת מנכס המיועד למכירה. עלויות השיפוץ נגזרות מההגדרה הראשונית של מטרת הרכישה או מטרת ההשקעה. 
 2. הערכת עלות השיפוץ ובניית תקציב: עלות ועומק השיפוץ צריכים להילקח בחשבון לפני ביצוע הרכישה ולהיכלל בתחשיב ההשקעה הכולל. על סמך הניסיון שלנו, ומשום שאנחנו המבצעים, אנחנו יודעים לתת הערכת עלות שיפוץ די מדויקת לאותם נכסים שאנחנו מוצאים עבורכם.
 3. הכנת תכניות: בשלב זה תירצו להיעזר באדריכל, במעצב פנים, ובקבלנים כדי לייצר תכנית שיפוץ התואמת את המטרה שלכם. חשוב שאנשי המקצוע שלכם בשלב זה יהיו אנשי מקצוע מומחים ומקומיים שמכירים היטב את החוקים ואת הנהלים. אנחנו סומכים על אנשי המקצוע שלנו כי אנחנו מכירים אותם ועבדנו איתם לא מעט.  
 4. קבלת אישורים: התכניות מוגשות לאישור בעירייה ובערוצים המקובלים.
 5. השיפוץ עצמו: לאחר שתקבלו אישור על התכניות, אפשר להתחיל לעבוד. הגדרת זמן השיפוץ ואנשי המקצוע המתאימים על פי איכות השיפוץ הנדרש נעשים בשלב הראשוני. לאחר מכן, יש צורך לפקח על העבודה ולהבטיח עמידה ביעדים. כמנהלי פרויקטים מנוסים אנחנו מייצגים את הלקוח בכל עניין, מגיעים פיזית לאתר השיפוץ, ומבטיחים שהפרויקט מתבצע כהלכה. 

אז למה לבחור בנו כמנהלי פרויקט השיפוץ?

 • ניסיון ומומחיות – אנחנו מביאים שפע של ניסיון ומומחיות לכל פרויקט. הצוות שלנו מבין את נבכי עולם הנדל"ן הברצלונאי מבפנים החוצה, מה שמבטיח לכם שההשקעה שלכם תקבל מענה נכון.
 • נטוורקינג מקומי – יש לנו קשרים מצוינים עם ארכיטקטים, קבלנים ויועצים משפטיים, מה שמאפשר לנו לתת לכם שירות יעיל ומקצועי. אנחנו נבטיח שהפרויקט שלכם יהיה רק בידיים טובות. 
 • בדיקת איכות – אנחנו לא מתפשרים על האנשים או על החומרים. כל פרויקט שיפוץ מבוצע בדיוק לפי דרישות הלקוח. אנחנו מחויבים להוציא מהשיפוצניקים שלנו את התוצאות שאליהם התכוונתם.
 • שקיפות – אנחנו מאמינים בקווים פתוחים של תקשורת ושומרים אתכם מעודכנים בנוגע למתרחש. אנחנו מוודאים שהחזון שלכם יישמע ויבוא לידי ביטוי בתוצאות הפרויקט. 
 • הבטחת החזר על השקעה הגבוה ביותר – אנחנו משקיעים בעצמנו ולכן יודעים שמטרות השיפוץ הן בסופו של דבר להעלות את ערך הנכס במינימום של השקעה. אנחנו נציע לכם אלטרנטיבות של חומרים כאלה או אחרים, אפשרויות כאלה או אחרות מתוך מחשבה להוזיל עלויות מבלי לפגוע באיכות השיפוץ.
 • ידע מקומי – אנחנו מכירים את החוקים, תקנות ואת המגמות ספציפית בברצלונה. הידע שלנו הוא הערך המוסף הגבוה ביותר שתוכלו לקבל כאשר אתם משפצים את הנכס שלכם, והוא יכול למנוע המון בעיות ולחסוך לכם המון כסף.

לסיכום

השוק של דירות משופצות בברצלונה הוא תחום מפתה למשקיעי נדל"ן. השילוב המיוחד של ההיסטוריה, תרבות והמודרניזם יוצרים שוק דינמי עם פוטנציאל גבוה. יחד עם זאת, כמו כל השקעה, שיפוץ של דירה דורש תכנון נכון, ידע מקומי וגישה אסטרטגית. בין אם אתם משקיעים מתחילים או מנוסים, בין אם אתם מחפשים השקעה בסכומים גבוהים או נמוכים, לברצלונה יש מה להציע לכולם. בשבילנו, כל פרויקט הוא הזדמנות המחכה שנגלה אותה. צרו איתנו קשר למידע נוסף.

הנה דוגמה של דירה ששיפצנו ממש לא מזמן והיא מוכנה להשכרה. ככה היא נראתה לפני ותוך כדי השיפוץ:

וככה נראית הדירה אחרי:

תשתפו:

מאמרים נוספים

5 סיבות (לפחות) להשקיע בנדל"ן בספרד

1. מקלט הון בתקופה של חוסר יציבות פוליטית וכלכלית, בתקופה שבה האירו מתחזק והשקל, עתידו לא ברור, ספרד מהווה מקום יציב ובטוח להשקעה כספית. נדל"ן

כתבו עלינו בדה מרקר

אנחנו מסמיקים. דה-מרקר בחרו בנו להשתתף בפאנל המומחים של פברואר 2024, בתחום הנדל"ן כמובן. כנסו ללינק כדי להציץ בכתבה היפה שעשו לנו. יובל ואסף מספרים

שלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו לניוזלטר וקבלו חדשות ועדכונים על נכסים והזדמנויות חד פעמיות להשקעות בנדל"ן בברצלונה: