נדל"ן ברצלונה - AK-BCN

חדשות נדל"ן – חוק הדיור השיג את ההפך ממטרתו המקורית

בקרב מחפשי הדירה בתקופה הזו בברצלונה, מכונה התהליך המייגע הזה לא פחות מאשר hunger games. וזאת משום שעל כל דירה עטים המוני שוכרים פוטנציאליים ומנסים להשיגה. אנשי הסוכנויות טוענים שלא היתה תקופה כזו מעולם ושהם כורעים תחת עשרות פניות לכל דירה שהם מפרסמים. מה קרה? לפני 4 חודשים בלבד הוחל חוק הדיור החדש שעל עיקריו סיפרנו לכם במאי השנה. כוונת החוק הייתה לייצר רגולציה על השכירויות ולמנוע עליה חדה כמו שהתרחשה בשנים האחרונות.

הוא לא עובד החוק הזה

דובר אידיאליסטה טוען שברור לכל שהחוק לא השיג את מטרתו העיקרית שהיתה לבלום את מחירי השכירויות. לראיה – יותר מ 20 ערים מרכזיות קבעו שיאים במחירי ההשכרה בחודשים האחרונים. נראה שההיצע יורד ושהדיירים הפוטנציאליים מתקשים יותר ויותר לגשת לדיור להשכרה, דרמה שהופכת חריפה יותר עבור האוכלוסיות המוחלשות.

כשיש פחות דירות בשוק ויותר אנשים שמחפשים, הבעלים בוחרים את מי שמציע להם ביטחון כלכלי גדול יותר, את מי שמציג משכורות גבוהות יותר ושיכול לשלם יותר. בחירה זו משאירה את החלשים יותר מחוץ למשחק ועם חוסר יכולת להשיג דירה. Hunger games אמרנו כבר?

מצב השכירויות העדכני

מאז הסקירה האחרונה לגבי מחירי השכירויות שכתבנו באוגוסט, הנה הנתונים העדכניים על פי אידיאליסטה: בברצלונה נרשמה עליה של 6.6% ב 3 החודשים האחרונים, ו-18.6% בשנה האחרונה. כך גם בכל הערים המרכזיות האחרות בספרד, בכל חודש נרשמות עליות נוספות. נכון להיום, ברצלונה היא העיר היקרה ביותר בספרד להשכיר בה דירה עם מחירים ממוצעים של 20 אירו למ"ר. לאחריה מדריד עם 17.7 אירו למ"ר ולאחריה סן סבסטיאן.

תשתפו:

מאמרים נוספים

5 סיבות (לפחות) להשקיע בנדל"ן בספרד

1. מקלט הון בתקופה של חוסר יציבות פוליטית וכלכלית, בתקופה שבה האירו מתחזק והשקל, עתידו לא ברור, ספרד מהווה מקום יציב ובטוח להשקעה כספית. נדל"ן

כתבו עלינו בדה מרקר

אנחנו מסמיקים. דה-מרקר בחרו בנו להשתתף בפאנל המומחים של פברואר 2024, בתחום הנדל"ן כמובן. כנסו ללינק כדי להציץ בכתבה היפה שעשו לנו. יובל ואסף מספרים

שלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו לניוזלטר וקבלו חדשות ועדכונים על נכסים והזדמנויות חד פעמיות להשקעות בנדל"ן בברצלונה: