נדל"ן ברצלונה - AK-BCN

גולדן ויזה בספרד (ויזת זהב) – עדיין חיה ובועטת

נכון להיות ניתן להשיג גולדן ויזה (ויזת זהב) בספרד. למרות השמועות, לא נעשו עדיין שום שינויים בחוק המקורי. יחד עם זאת כדאי להיות עם היד על הדופק ואפילו להזדרז. מפלגות שמאל קיצוניות פועלות על מנת להקשיח את התנאים ואף לבטל את החוק. האם יצליחו? לא בטוח בכלל ואם כן, סביר להניח שזה יקח עוד הרבה זמן.  

הנה עדכון קצר: 

רבים מתעניינים לגבי הגולדן ויזה בספרד. האם היא עדיין קיימת? מה הסטטוס? ומה הסיכוי שהיא תבוטל ומתי? לא מזמן כתבנו לכם מאמר מקיף ונרחב בנושא ויזת הזהב. הנה העדכונים האחרונים, כפי שמספרת לנו אידיאליסטה.

גולדן ויזה היא אותה אשרת תושבות שנותנת המדינה תמורת רכישה של נכסים בשווי של 500,000 אירו בשטח המדינה. ניתן לקבל את ויזת הזהב גם בשקעה בעסקים או במניות בשווי כזה. וויזות זהב אלה הוכנסו לחוק הספרדי על מנת לעודד יזמים זרים להשקיע בספרד. האג'נדה הזו קודמה על ידי ממשלתו של מריאנו ראחוי. כיום יש התנגדות מצד מפלגות השמאל שמנסות להקשיח את התנאים לקבלת ויזת הזהב ואף לבטלה.

הנתונים

לפי הנתונים שפרסמה הממשלה, ברצלונה, מדריד ומלאגה שבספרד היו המחוזות שנתנו הכי הרבה וויזות זהב לזרים בשנת 2022. למרות שאין לנו פירוט של הנתונים לפי מחוזות, דווח שב 2022 ניתנו 476 אשרות מסוג גולדן ויזה.

בעבר היו דיווחים שבין השנים 2013 ל 2022 ניתנו 4940 ויזות זהב, מכל הסוגים. כלומר לא רק להשקעות בנדל"ן, אלא גם להשקעות הוניות ולפרויקטים עסקיים. מרביתן לסינים ולרוסים.

אז מה הסיפור? ואיפה זה עומד? 

הנסיונות של קבוצות השמאל הפוליטיות לשנות את החוק באו לידי ביטוי בשנים האחרונות. Más País, מפלגת שמאל פעילה, יזמה מספר פעמים בקונגרס את הביטול של האשרות האלו ואף הגיעה להסכם עם משרד האוצר, הביטוח הלאומי וההגירה להקשיח את תנאי ויזת הזהב. 

אך, היוזמה הזו ויוזמות אחרות לבטל את ויזת הזהב לא צלחו. וזאת משום שהבחירות הוקדמו והפרלמנט הספרדי התפרק לפני שתיקוני החוק עברו. השר, חוסה לואיס אסקריבה, אמר שהנושא הזה אינו בעדיפות גבוהה והנושא נדחק לשוליים. למרות זאת, הוא הביע את כוונתו להקשיח את התנאים למבקשי הגודלן ויזה. איך? או באמצעות העלאת הסכום המינימלי למיליון אירו, או באמצעות מתן ויזת הזהב רק בתמורה להשקעה בבתי מגורים בלבד. 

אז מה המסקנה?

המסקנה מכל האמור לעיל, היא שמי שמעוניין בוויזת זהב בספרד, כדאי שיזדרז. אי אפשר לדעת מה יהיה אבל כרגע ישנן התנגדויות ויש כוונה להקשיח את התנאים. יחד עם זאת, החדשות הטובות הן שגם אם יקשיחו את התנאים, ההשקעו בנדל"ן למגורים כנראה שעדיין יישארו הקריטריון לזכאות. 

https://www.idealista.com/en/news/property-for-sale-in-spain/2023/06/23/132029-barcelona-madrid-and-malaga-have-the-most-golden-visas-for-buying-a

תשתפו:

מאמרים נוספים

5 סיבות (לפחות) להשקיע בנדל"ן בספרד

1. מקלט הון בתקופה של חוסר יציבות פוליטית וכלכלית, בתקופה שבה האירו מתחזק והשקל, עתידו לא ברור, ספרד מהווה מקום יציב ובטוח להשקעה כספית. נדל"ן

כתבו עלינו בדה מרקר

אנחנו מסמיקים. דה-מרקר בחרו בנו להשתתף בפאנל המומחים של פברואר 2024, בתחום הנדל"ן כמובן. כנסו ללינק כדי להציץ בכתבה היפה שעשו לנו. יובל ואסף מספרים

שלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו לניוזלטר וקבלו חדשות ועדכונים על נכסים והזדמנויות חד פעמיות להשקעות בנדל"ן בברצלונה: