נדל"ן ברצלונה - AK-BCN

החדשות החמות של נדל"ן ברצלונה – ברצלונה מוכרזת כאזור ביקוש גבוה

ההכרזה של קולבוני, ראש העיר החדש

קולבוני, ראש העירייה החדש של ברצלונה, הכריז ביום שישי האחרון על ברצלונה כאזור ביקוש גבוה לשכירויות. המשמעות של ההכרזה היא שהאזור יהיה נתון לכללים חדשים שיחולו עליו בעקבות החוק החדש לשכירויות שעבר במאי האחרון. החוק משפיע בעיקר על משכירי דירות לטווח ארוך ועל השוכרים. 

לפי הכתבה שפורסמה באידיאליסטה, ההכרזה הזו היא הצעד הראשון ביישום החוק שיזם הג'נרליטט, בדרך לביסוס הרגולציה על השכירויות בעיר. 

יישום החוק החדש להגבלת שכירויות

החוק החדש מגדיר 4 תנאים, שרק אחד מהם צריך להתקיים, כדי שאזור יוכרז כאזור עם ביקוש גבוה. בספרדית אגב קוראים לזה: área de mercado tenso, כלומר אזור עם שוק לחוץ. במקרה של ברצלונה, שניים מארבעת התנאים מתקיימים. תנאי אחד הוא שהאחוז של השכירות ושל המשכנתא מתוך ההכנסה הכוללת של בית עולה על 30%. תנאי שני הוא שמחיר השכירויות עלה ביותר מ 3 אחוזים מהעליה במדד המחיר לצרכן (CPU).

ברצלונה מתייקרת

לפי נתונים מ-2020, תושבי ברצלונה מוציאים 36% מההכנסות שלהם על שכר דירה. שכר דירה ממוצע אז היה 964.8 אירו לחודש, וחשבונות בסכום של 248 אירו לחודש. 

מחירי השכירות עלו ב-5 השנים האחרונות ביותר מ 21 אחוז. מדד המחיר לצרכן (CPU) עלה בכ 14%. כלומר מדובר בהפרש של כמעט 7 אחוזים, שזה יותר מכפול ממה שנדרש כדי שאזור יוכרז כאזור ביקוש גבוה.

משכירים גדולים וקטנים

לפי החוק החדש, יש הבדל בין משכירים "גדולים" – שיש להם יותר מ-10 דירות. ובין משכירי דירות קטנים, שיש להם פחות מ-10 דירות. 

לגבי משכירים "גדולים" – מחיר השכירות שיוכלו להציע יוגבל בהתאם למדד המחירים שיצר הג'נרליטט. במקרה של המשכירים הקטנים – מחיר השכירות יוגבל לפי מחיר השכירות של החוזה הקודם. במקרה שלא היה חוזה ב-5 השנים האחרונות, ייקבע שכר הדירה על פי המדד של הג'נרליטט. 

והטבות במס הכנסה

אך, לצד ההגבלות, יינתנו גם הטבות מס למשכירי הדירות. בחוזים חדשים הנחתמים יקבלו המשכירים הנחה בגובה של 50% על מס הכנסה. ניתן יהיה גם לקבל הנחה גבוהה יותר, עד 90%, זאת במידה והשכירות תהיה נמוכה לפחות ב 5% מהחוזה הקודם. כמו כן, יהיו זכאים ל 70% הנחה על מס הכנסה מי שישכיר את הדירה לצעירים עד גיל 35.   

תוקף ההחלטה

ברצלונה תהיה מוכרזת כאזור ביקוש גבוה (לחוץ) למשך 3 שנים. ניתן יהיה להאריך את תוקף הההגדרה בכל שנה מחדש, כל עוד הייא עומדת בתנאים שנקבעו לכך.

תשתפו:

מאמרים נוספים

5 סיבות (לפחות) להשקיע בנדל"ן בספרד

1. מקלט הון בתקופה של חוסר יציבות פוליטית וכלכלית, בתקופה שבה האירו מתחזק והשקל, עתידו לא ברור, ספרד מהווה מקום יציב ובטוח להשקעה כספית. נדל"ן

כתבו עלינו בדה מרקר

אנחנו מסמיקים. דה-מרקר בחרו בנו להשתתף בפאנל המומחים של פברואר 2024, בתחום הנדל"ן כמובן. כנסו ללינק כדי להציץ בכתבה היפה שעשו לנו. יובל ואסף מספרים

שלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו לניוזלטר וקבלו חדשות ועדכונים על נכסים והזדמנויות חד פעמיות להשקעות בנדל"ן בברצלונה: