נדל"ן ברצלונה - AK-BCN

חדשות נדל"ן ספרד – מחירי דירות אוגוסט 2023

מחירי הדירות בספרד כולה עומד כרגע על 2,004 אירו למ"ר, לפי הנתונים המצויים בידי אידיאליסטה. על פי נתונים אלו מחירי הדירות עלו ב 0.4% בספרד רק באוגוסט, וב 7.2% מאז אוגוסט בשנה שעברה. מחירי הדירות הם עדיין נמוכים ב 5.3% מהמחירים ההיסטוריים הגבוהים ביותר של ספרד, שנרשמו ביוני 2007.

באוגוסט, העיר ברצלונה (לא המחוז) הראתה עליה של 0.1% במחירי הדירות ואילו מדריד ב 0.3%.

העליות הגבוהות ביותר נרשמו בטנריף (4.2%), טרוואל (2%), קסטליון דה לה פלאנה (2%) וסן סבסטיאן (1.9%) שהיא כיום העיר היקרה ביותר בספרד כשמחירי הדירות בה עומדים על 5,326 אירו למ"ר.

הנתונים הללו מבוססים על מאגר הנתונים של אידיאליסטה. הם לא מדויקים במאה אחוז משום שיכול להיות שיהיה מחיר מכירה בהודעה אבל בפועל הדירה תימכר בפחות. כך או כך, אפשר ללמוד משהו מהנתונים המוצגים וכן לסמוך על המגמות.

חשוב לדעת שבברצלונה יש אזורים זולים מאוד לצד אזורים ושכונות יקרות מאוד. לכן הממוצע לא בהכרח משקף. הדרך הנכונה לבדוק כדאיות של אזור היא לבדוק את המחירים של הדירות בו לצד השכירות למ"ר. על זה ועוד בפוסט הזה: https://ak-bcn.co.il/market_analysis_tools/.

לסיכום, הנתונים מראים שמחירי השכירות הולכים ועולים בברצלונה בזמן שמחירי הדירות עולים באופן מתון הרבה יותר. הפוטנציאל למחירי הדירות עדיין לא מוצה, המחירים לא הגיעו למה שהם היו ב2007 ולכן תיכנו עליות במחירות הדירות בעתיד. נראה שעכשיו זו תקופה טובה לרכוש נכסים שהערך שלהם יעלה ושהתנובה שלהם כבר נמצאת במגמת עליה.

לקוראי ספרדית, הנה המאמר המקורי באידיאליסטה:
https://www.idealista.com/news/inmobiliario/vivienda/2023/09/01/807775-el-precio-de-la-vivienda-usada-sube-un-0-4-en-agosto

תשתפו:

מאמרים נוספים

5 סיבות (לפחות) להשקיע בנדל"ן בספרד

1. מקלט הון בתקופה של חוסר יציבות פוליטית וכלכלית, בתקופה שבה האירו מתחזק והשקל, עתידו לא ברור, ספרד מהווה מקום יציב ובטוח להשקעה כספית. נדל"ן

כתבו עלינו בדה מרקר

אנחנו מסמיקים. דה-מרקר בחרו בנו להשתתף בפאנל המומחים של פברואר 2024, בתחום הנדל"ן כמובן. כנסו ללינק כדי להציץ בכתבה היפה שעשו לנו. יובל ואסף מספרים

שלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו לניוזלטר וקבלו חדשות ועדכונים על נכסים והזדמנויות חד פעמיות להשקעות בנדל"ן בברצלונה: