נדל"ן ברצלונה - AK-BCN

סוגי שכירויות בברצלונה ולמה חשוב להכיר אותם

אם אתם שוכרי דירה בברצלונה, אתם יכולים לישון בשקט כי הממשלה והעירייה הסוציאלית של ברצלונה ככל הנראה ידאגו לכם היטב. אבל אם אתם משכירי דירות, בעלי דירות או אנשים שעוסקים בנדל"ן ורוצים להרוויח, יש לכם מה ללמוד מהמאמר שכתבנו לכם בנושא סוגי השכירויות בעיר.

בברצלונה יש 3 דרכים להשכיר דירה, ובהתאמה 3 סוגי שכירויות. המצב הזה נולד מתוך הצורך לתת מענה לאלפי האנשים הפוקדים אותה מידי שנה ולא רק לתיירות. ברצלונה מושכת אליה כמויות גדולות מאוד של אנשים המגיעים לתקופות בינוניות. מדובר בסטודנטים, אנשים שמגיעים לצרכי עבודה או לכל צורך אחר כמו נופש, או לימודי ספרדית. לכן יש בברצלונה סוגי שכירויות שונים שמאפשרים לאלו למצוא בה מגורים בקלות. מן הסתם, יש השפעה לסוגי השכירויות על התשואה משכירות ולכן אנחנו מרחיבים בנושא.

אם אתם משכירי דירות, בעלי דירות או אנשים שעוסקים בנדל"ן ורוצים להרוויח, יש לכם מה ללמוד מהמאמר הבא. ריכזנו עבורכם את כל המידע הרלוונטי לגבי סוגי השכירויות בעיר.

3 סוגי שכירויות בברצלונה

בברצלונה ישנם 3 סוגי שכירויות:

  1. שכירות לטווח ארוך – שכירות מעל לתקופה של 11 חודשים.
  2. שכירות לטווח בינוני – בין 31 יום ל-11 חודשים.
  3. שכירות לטווח קצר – עד 31 יום.

שכירות לטווח ארוך

כשחוזה שכירות זה, שתוקפו הוא מעל ל-11 חודשים, נחתם בין משכיר לדייר הוא באופן אוטומטי מעניק לשוכר את האופציה להאריך אותו ב-4 שנים נוספות. במקרה שהמשכיר הוא חברה, ניתן להאריך ב-6 שנים נוספות. המשמעות היא ששכר הדירה שהוסכם בעת חתימת החוזה יישאר כפי שהוא ל-5 או ל- 7 שנים, כאמור על פי זהות המשכיר. המשכיר רשאי להעלות את שכר הדירה מידי שנה בערך ששווה לערך עליית מדד המחירים לצרכן. החוק החדש שנכנס לתוקפו בימים אלה מכתיב מדד חדש וייחודי להעלאת שכירויות. המדד שונה לכל אזור ונקבע על פי רמת הביקוש. בסופו של דבר מותר יהיה להעלות את שכר הדירה של דירה המושכרת לטווח ארוך לפי המדד החדש זה. באופן זה יוכל השלטון המקומי יחד עם העירייה לשלוט באזורים עם ביקוש גבוה ולמתן עליות בשכר הדירה. 

שכירות לטווח בינוני

הסכם שכירות זה נחתם לתקופה של בין 31 יום ועד 11 חודשים. אנחנו מכנים הסכם זה כחוזה Mid Term. הסכמי שכירות אלו נועדו לתת מענה לאלו שמגיעים להתגורר בברצלונה לתקופות קצרות לצורך לימודים, עבודה, חופשות לימוד ספרדית וכו'. מידי שנה ברצלונה מוצפת באנשים שמגיעים לשהיות קצרות וזקוקים לדירה מרוהטת ומוכנה שיוכלו להיכנס אליה רק עם מזוודה.

לכן אם אנחנו משכירים ב Mid Term אנחנו מתחייבים שהדירה תהיה מרוהטת באופן מלא ומוכנה למגורים. 

היתרונות בהשכרה מסוג זה אם אתם מחפשים הכנסות משכירות הם ברורים:

  1. האוכלוסיה בטוחה יותר, ממעמד סוציואקונומי גבוה יותר. 
  2. אנחנו מעדכנים את השכירות בכל חידוש חוזה, כלומר מינימום כל שנה. העדכון מתבצע לפי מצב השוק, בגובה שהוא בכ 30% יותר מדירות דומות. זאת משום שבחישוב אנחנו כוללים גם את הוצאות הריהוט והאבזור, הוצאות ניהול הנכסים ועוד.
  3. שלא כמו בשכירות לטווח ארוך, השוכר אינו יכול ואינו רשאי להאריך הסכם זה. 
  4. שכירות Mid Term לא נתונה להגבלות בהעלאת שכר הדירה והחוק החדש אינו משפיע עליה כלל.

נכון שהיתרון של השכרות לטווח ארוך הוא שקט לתקופה ארוכה, לא תצטרכו להתנהל מול הדיירים מידי שנה או למצוא דיירים חדשים וגם לא לרהט את הדירה. יחד עם זאת, חברות לניהול נכסים גובות כ-7% חודשי ומטפלות בהכל מהכל. משכיר דירה לא צריך לא לטרוח ולא לדאוג. כל מה שנותר לו זה רק לקבל את השכירות בסוף החודש. 

חברת AK-BCN מנהלת מעל 100 נכסים מזה יותר מעשור. מוזמנים לראות אותן באתר ניהול הנכסים שלנו: www.ak-bcn.com

שכירות לטווח קצר

מדובר בשכירויות לתקופה שלא עולה על 31 יום. דירות אלו מיועדות להשכרה לתיירים. 

בברצלונה יש מספר רשיונות מוגבל לדירות עם רשיון תיירות. אם אתם מתעקשים על רשיון תיירות לדירה שלכם, תמצאו שזאת לא משימה פשוטה. כדי לקבל רשיון תיירות באזור ביקוש תאלצו להרשם לרשימת המתנה ארוכה ולחכות. אופציה אפשרית היא שתרכשו דירה שיש לה כבר רשיון שכזה. אגב, אנחנו מסייעים באיתור וברכישת דירות כאלה. חשוב לדעת שאלו הן דירות עסק לכל דבר והן נמכרות במחירים גבוהים בהרבה ממחיר השוק. 

מידע נוסף ונוח מהעירייה של ברצלונה תמצאו פה: 

https://ajuntament.barcelona.cat/pla-allotjaments-turistics/en

ולמה זה מעניין אותנו? או אתכם?

אז כמו שהסברנו כבר, חשוב שתדעו שהמקום הנכון להיות בו בתור אנשים שמעוניינים להרוויח מהשכרות נדל"ן הוא בהשכרות לטווח בינוני. היתרונות עבורכם כמשכירים ברורים – השכירות גבוהה יותר ממחיר הדירות המושכרות לטווח ארוך. בנוסף, תוכלו לעדכן אותו מינימום פעם בשנה בעת חידושי החוזים. נכון, תצטרכו לדאוג שהדירה תהיה מרוהטת ומאובזרת. תצטרכו גם לנהל את ההשכרות, להביא שוכרים ולסיים איתם את החוזים. אבל לכן אנחנו כאן, מנהלים מאות נכסים ויש לנו המון נסיון. אנחנו נטפל עבורכם בכל הפרטים הקטנים והגדולים, ונשאיר אתכם עם רווח ביד, ללא דאגות.

תשתפו:

מאמרים נוספים

5 סיבות (לפחות) להשקיע בנדל"ן בספרד

1. מקלט הון בתקופה של חוסר יציבות פוליטית וכלכלית, בתקופה שבה האירו מתחזק והשקל, עתידו לא ברור, ספרד מהווה מקום יציב ובטוח להשקעה כספית. נדל"ן

כתבו עלינו בדה מרקר

אנחנו מסמיקים. דה-מרקר בחרו בנו להשתתף בפאנל המומחים של פברואר 2024, בתחום הנדל"ן כמובן. כנסו ללינק כדי להציץ בכתבה היפה שעשו לנו. יובל ואסף מספרים

שלחו לנו הודעה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הצטרפו לניוזלטר וקבלו חדשות ועדכונים על נכסים והזדמנויות חד פעמיות להשקעות בנדל"ן בברצלונה: